Je možné urobiť analýzu slín pri problémoch so štítnou žľazou?

Zodpovedané
26. feb 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už skoro 10 rokov mám problém so slinnou žľazou pod jazykom. Cítim v nej tvrdé hrčky, ktoré sú nepravidelné. Je to nepríjemné a stále si to miesto chytám jazykom. Zdá sa mi, že žľaza je zväčšená. Mám to na oboch stranách a je to asi 10 rokov bez zmeny.

Bola som s tým u ORL lekára a na ultrazvuku. Nič tam nevideli, teda iba zväčšené uzliny.

Dala by sa urobiť nejaká analýza slín?

Obávam sa, či mi HPV vírus neurobil tam nádor. Najradšej by som si tu žľazu dala vybrať, ale doktor to odmietol.

O aký problém ide a čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

existuje vyšetrenie sialoscintigrafia, ide o vyšetrenie slinných žliaz. Tieto vyšetrenia zvyčajne indikuje ORL alebo stomatológ.

Z fotografie sa nedá určiť o aké ochorenie ide.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková