Je možné užívať Anopyrin ako prevenciu proti krvným zrazeninám po očkovaní AstraZenecou?

Zodpovedané
12. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom lieku Anopyrin.

Je možné určitý čas užívať Anopyrin ako prevenciu proti krvným zrazeninám po očkovaní AstraZenecou?

Manželovi ho teraz predpísala obvodná lekárka počas prekonavania Covidu-19 ako prevenciu, tak ma napadlo či môže byť použiteľný aj po očkovaní.

Ďakujem

Dobrý deň,

zatiaľ potvrdené štúdie zo zahraničia tvrdia, že užívanie Anopyrínu nemá význam ako prevencia pri očkovaní Astrazenecou.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková