Je nález z magnetickej rezonancie vážny?

Zodpovedané
24. aug 2019

Dobrý deň,

bola som na magnetickej rezonancii. O pár dní som objednaná na cievne.

Je nález z vyšetrenia vážny?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

k tomuto nálezu by sa mal vyjadriť lekár špecialista, ktorý sa zaoberá cievnymi malformáciami.

Vo Vašom prípade je na MRI náleze prítomná tzv. Arteriovenózna malformácia. Ide o spleť artérií a žíl, ktoré sú poprepájané.

Na základe ťažkostí pacienta, veľkosti malformácie a podľa lokalizácie sa cievny chirurg rozhodne, či je potrebná chirurgická intervencia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková