Je nález z môjho CT vážny?

Zodpovedané
7. apr 2022

Dobrý deň,

bola som na CT.

Popis CT vyšetrenia: Mozog, natív, natívna MS CT špirála Wesper-CT.
Vyhodnotenie: Bez známok IC hemoragie. Štrukturálne ložisk. zmeny parenchýmu infra ani supratentoriálne uložených neuroštruktúr intrakrania nepozorovať. Komorový systém symetrický, v strednom postavení, nedilatovaný,bez presunu. SA priestory voľné. Vpravo v oblasti rozhrania sinus transversus a sinus sphenoidalis sa diferencuje hypodenzná lož. štruktútra veľkosti cca 15 mm, v.s. arachnoidálna granulácia.
Záver: Hypodenzná lož. štruktúra charakteru arachnoidálnej granulácie v oblasti rozhrania sinus transversus a sinus sigmoideus vpravo. Ostatný CT nález v norme.

Aké sú moje výsledky?

Ďakujem

Dobrý deň,

nález z CT vyšetrenia je v poriadku.

Arachnoidálna granulácia by nemala spôsobiť ťažkosti, iba vtedy, ak tlačí na nejakú štruktúru v mozgu.

Arachnoidea je blana, ktorá pokrýva mozog.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková