Je potrebné čistenie dutín nosovými sprejmi po septoplastike?

Zodpovedané
8. mar 2023

Dobrý deň,

pred pár dňami som podstúpil septoplastiku, ale po operácii mi nepredpísali žiadne lieky, spreje do nosa ani krémy. V piatok idem na vybratie dláh z nosa. Nechcem siliť smrkanie - fúkanie nosom - kvôli krvácaniu a dlahám.

Mám alebo nemám si čistiť nosové dutiny?

Predpíšu mi lieky až po vybratí dláh?

Ďakujem

Dobrý deň,

po septoplastike sa odporúča preplachovať nos sprejmi s morskou vodu (napr. Sterimar).

Lieky sa štandardne nepíšu, podávajú sa iba voľnopredajné kvapky.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková