Je potrebné sledovať pineálnu cystu aj s odstupom viacerých rokov?

Zodpovedané
21. mar 2023

Dobrý deň,

v roku 2016 som mala zdravotné problémy, ktoré už teraz s odstupom času hodnotím najmä ako psychické, nakoľko som trpela panickou poruchou.

Samozrejme, behala som po doktoroch, lebo som si nahovárala rôzne diagnózy. Pri MR mi bola diagnostikovaná pineálna cysta v mozgu, na čo mi neurologička povedala, že takýto nález je bežný. Na neurológiu som v istom čase prestala chodiť, lebo som sa cítila dobre. Dnes som natrafila na podobnú tému a spomenula som si na túto svoju cystu.

Ak nemám žiadne ťažkosti, je potrebné tuto cystu sledovať a mala by som sa obrátiť na lekára, aj keď je tomu už 7 rokov?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nemáte žiadne zdravotné problémy, tak to nie je potrebné ďalej riešiť.

Pineálna cysta je benígny nález.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková