Je pri lupuse a borelióze zvýšené CRP?

Zodpovedané
25. okt 2022

Dobrý deň,

robili mi CRP, výsledok bol v poriadku. Mám však príznaky lupusu a boreliózy a pociťujem bolesť kĺbov. Trápia ma kolená a lakte. Som unavená, v ušiach mi šumí a pociťujem úzkosť. Aj reumatologické výsledky z odberu krvi mám v poriadku, rovnako tak aj základný odber krvi u obvodného lekára na boreliózu.

Netuším, čo iné by mi mohlo byť. Na Covid-19 sa testujem pravidelne, takže ten vylučujem.

Je pri lupuse a borelióze zvýšené CRP?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri borelióze a lupuse nemusí byť zvýšené CRP. Zvýšené CRP neslúži sa diagnostiku rýchlo ochorení.

Určite by ste mali absolvovať ortopedické vyšetrenie. Vhodné je vyšetrenie serológii, kedy sa môže odhaliť atypická infekcia. Následne zvážiť reumatologickú kontrolu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková