Je takýto opuch žily urgentný problém?

Zodpovedané
24. mar 2023

Dobrý deň,

včera sa mi po dosť horúcej sprche na jabĺčku “vydula” žila alebo cieva. Nikdy predtým sa mi nič také nestalo. Bolo to na dotyk trochu bolestivé, asi po polhodine začal opuch ustupovať a miesto začervenalo, až sfialovelo. Dnes ráno som sa zobudila s veľkou zelenou modrinou na jabĺčku, nie je bolestivá. V poslednej dobe ma trochu bolia nohy, ale mám ročné dieťa, takže som to by som ničomu až tak nepripisovala. Začala som užívať magnézium. Veľmi sa bojím, že to môže byť trombóza alebo podobne, celú noc som kvôli tomu nespala - chystám sa na cievne vyšetrenie.

Môže sa mi do vyšetrenia niečo stať?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nie je opuchnuté lýtko a nie je prítomná bolesť lýtka, tak nemalo by ísť o trombózu.

Pri trombóze je prítomný viditeľný opuch lýtka. Pokiaľ máte iba modrinu na kolene, tak si to lokálne môžete premasťovať Heparoidom.

Ak by sa nález zhoršoval, tak je potrebné navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková