Je tlak 127/103 v poriadku?

Zodpovedané
13. sep 2021

Dobrý deň,

začala ma strašne bolieť hlava vpredu a bolo mi na zvracanie. Tak som si zmerala tlak a bol môj tlak je 127/103.

Celý čas som predtým mala stále nízky tlak 90/60.

Čo mi odporúčate?

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

prvá hodnota krvného tlaku je v poriadku, avšak druhá hodnota je už zvýšená. Pri stresových situáciách, pri bolestiach je krvný tlak štandardne zvýšený.

Dôležité je merať si aspoň týždeň dvakrát denne krvný tlak a ak budú hodnoty stále vyššie, tak mali by ste navštíviť Vášho lekára.

Jednorázovo nameraná vyššia hodnota krvného tlaku neznamená hneď diagnózu vysokého krvného tlaku.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková