Je točenie hlavy a pocit na zvracanie v poriadku?

Zodpovedané
13. dec 2019

Dobrý deň,

dnes mi prišlo nevoľno, mala som pocit na zvracanie a točila sa mi hlava. Už sa mi to stalo pred niekoľkými mesiacmi. Krv a aj všetko ok, len v moči nejaké baktérie. Vraj ale v poriadku.

Aký by mal byť ďalší postup?

Ďakujem

Dobrý deň,

točenie hlavy a závraty môžu byť spôsobené neurologickými a ORL príčinami, ďalej vysoký krvný tlak a problém s krčnou chrbticou spôsobuje závraty.

Ak sa u Vás točenie hlavy opakuje, tak by ste mali absolvovať neurologické vyšetrenie a následne Vás neurológ odošle k iným špecialistom ak to uzná za potrebné.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková