Je trasenie srdca spôsobené tým, že mám panickú poruchu?

Zodpovedané
15. jan 2020

Dobrý deň,

mám 37 rokov a párkrát som mala pocit akoby sa mi triaslo srdce. Vzápätí prišiel nával tepla. Tento pocit trvá vždy pár sekúnd.

Liečim sa na panickú poruchu. Niekedy to predýcham a všetko je v poriadku, inokedy mám strach a hneď ma prepadne úzkosť.

Je to spôsobené mojou diagnózou,.alebo je to problém so srdcom?

Tlak mám v poriadku.

Ďakujem

Dobrý deň,

bez toho, aby Ste boli vyšetrená ohľadom srdca, sa nedá s určitosťou povedať, že uvedené ťažkosti sú spôsobené panickou poruchou.

Tzv. trasenie srdca môže znamenať napr. arytmiu. Preto by ste mali navštíviť Vášho lekára, ktorý Vás vyšetrí a určí presnú diagnózu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková