Je v poriadku, že sa mi tlak pri návšteve lekárov stále zvýši?

Zodpovedané
6. okt 2022

Dobrý deň,

liečim sa na tetániu, a mám kolísavý tlak. V tejto chvíli 136/94, u jedného lekára ho mám stále trochu vyšší - 146/88. Môj endokrinológ povedal, že to je ešte dobrý tlak, a že nemám robiť paniku. Podstúpila som interné vyšetrenie, tam mi tlak namerali 127/88. Internistka skonštatovala, že mi tlak kolíše kvôli tomu, že som veľmi stresujúci človek. Doma si tlak tiež pravidelne kontrolujem, je zväčša len mierne nad normál. Zvýši sa mi väčšinou pri návšteve lekárov. Užívam Isoptin 80 mg, Sertralin 50 mg, Guajacuran aj Magnerot.

Je v poriadku, že sa mi takto tlak zvyšuje a kolíše?

Mám sa niečoho obávať?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ máte vyšší krvný tlak iba u lekára a doma je krvný tlak v poriadku, tak najskôr pôjde o syndróm bieleho plášťa. Preto nemusíte mať obavy, iba si pravidelne kontrolujte krvné tlaky. Ak by boli krvné tlaky doma vyššie nad 140/90, tak je potrebné navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková