Je vhodná operácia plochej nohy u ženy po 60tke?

Zodpovedané
16. feb 2020

Dobrý deň,

mám isť na operáciu plochej nohy. Ortopéd mi povedal len to, že po operácii budem dostávať lieky od bolesti. Mám už po 60tke,

Aký je Váš názor na takúto operáciu v mojom veku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ľudia sú operovaní v rôznom veku, ak máte výrazne ťažkosti a ortopéd Vám odporučil operáciu, tak operácia by mala byť pravdepodobne zrealizovaná.

Ja Vám však nemôžem povedať, že máte alebo nemáte podstúpiť zákrok, nie je to v mojej kompetencii. Každý zákrok v akomkoľvek veku nesie so sebou rôzne komplikácie.

Takmer po každej ortopedickej operácii majú pacienti výrazne bolesti. Ide však o stav, ktorý trvá krátko a štandardne sa každému dávajú lieky proti bolesti.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková