Je vhodné sa zaočkovať proti Covid-19, keď mám prekonanú trombózu a autoimunitné dermatologické ochorenie?

Zodpovedané
30. aug 2021

Dobrý deň,

aj napriek tomu, že som sa radila s niektorými odborníkmi stále nie som presvedčená zaočkovať sa proti Covid-19.Covid som zatiaľ neprekonala. Mám prekonanú trombózu počas tehotenstva a musela som podstúpiť konizáciu krčka maternice pre zlú cytológiu. Bolo mi ešte diagnostikované autoimunitné dermatologické ochorenie Lichen ruben planus.

Vzhľadom k týmto komplikáciám sa bojím zaočkovať.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

v mojom obvode mám pacientov, ktorí majú autoimunitné ochorenia, prekonali v minulosti trombózu a očkovanie u nich prebehlo bez komplikácií.

Preto si myslím, že sa môžete dať zaočkovať. Avšak rozhodnutie je iba na Vás.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková