Je vhodné užívať Ascorutin, keď má mamina modrinu po očkovaní?

Zodpovedané
7. jún 2021

Dobrý deň,

moja mamina je zaočkovaná druhou dávkou vakcíny a objavila sa je veľká modriny. Má zaliaty celý lakeť, je úplne fialový. Užíva už roky Anopyrin. Jej lekár jej povedal, že ho má vysadiť a naordinoval jej Ascorutin.

Je to správne?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri modrinách sa odporúča užívať Ascorutin, ktorý posilňuje stenu ciev.

K vysadeniu Anopyrínu sa nemôžem objektívne vyjadriť, keďže nepoznám anamnézu Vašej maminy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková