Je vyšetrenie na tetániu možné aj v tehotenstve?

Zodpovedané
25. mar 2021

Dobrý deň,

4 roky dozadu mi diagnostikovali tetániu na základe dobrých výsledkov na internom, endokr., imunoalerg - (spirometria) aj kardiológii. Ťažko sa mi dýchalo, tŕpol mi jazyk a mala som búšenie srdca. Na neurológii som nebola.

Teraz som tehotná (29 tt) a veľmi sa mi to po dlhšej dobe kľudu zhoršilo. Ťažko sa mi dýcha asi od začiatku aj pár dní vkuse. Mám pocit, že sa neviem dostatočne nadýchnuť a mám málo vzduchu, občas búšenie, tŕpne mi jazyk, ťažké prehĺtanie.

Magnézium beriem 3x denne. Tlak mám veľmi nízky (často 90/50). Mám málo vitamínu D - dopĺňam ho. Rada by som pre vlastný kľud doplnila neurologické vyšetrenie. Výsledky krvi by mali byť ok, keďže to pravidelne sleduje gynekológ.

Je vyšetrenie na tetániu možné aj v tehotenstve?

Ďakujem

Dobrý deň,

na neurologické vyšetrenie môžete ísť aj v tehotenstve.

Neurológ rozhodne, aké vyšetrenia sú vhodné.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková