Je zakázané dojčenie po magnetickej rezonancii?

Zodpovedané
5. sep 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom magnetickej rezonancie a dojčenia.

Je pravda, že po magnetickej rezonancii sa nesmie 1 - 2 dni dojčiť?

To mi povedala neurologička. Na MR idem o mesiac a dojčím 14 mesačného syna. Cez deň to vydrží, horšie bude v noci.

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúča sa nedojčiť 24 hodín, avšak kontrastné látky sa minimálne vstrebávajú do materského mlieka.

Preto si myslím, že ak máte ráno vyšetrenie, tak v noci by ste už mohli dojčiť. 14 mesačné dieťa v noci už nevypije tak veľa mlieka.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková