Je záver RTG hrudníka v poriadku?

Zodpovedané
8. dec 2022

Dobrý deň,

absolvovala som RTG vyšetrenie a výsledky mi nemá kto vysvetliť, keďže na pľúcne som objednaná až o 2 mesiace.

Záver: Bilat. jemne pruhovité tiene, viac vľavo, kde sú aj jemné adhézie nástennej pleury v strednom pl. poli a nepravidelné málo sýte opacity v dolnej časti hilu-susp. Pozápalové zmeny. Bez známok mestnania, bránice klenutý, uhly voľné.

Je tento záver vyšetrenia v poriadku?

Mám sa niečoho obávať?

Ďakujem

Dobrý deň,

RTG hrudníka je v poriadku. Máte tam prítomné zmeny, ktoré vznikli kvôli prekonanému zápalu.

Nemusíte mať obavy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková