Koľko kariet môže mať obvodný lekár v správe?

Zodpovedané
12. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som zmeniť obvodného lekára. Na základe odporúčaní som si našla lekárku. Zavolala som jej, či ma vezme a ona povedala, že už neberie nových pacientov.

Koľko kariet môže mať obvodná lekárke v správe?

Prečo ma už nechcela vziať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

všeobecní lekári nie sú limitovaní počtom zdravotných kariet, avšak na základe vlastného rozhodnutia nie sú povinní prijímať každého pacienta.

Ide o to, že ak má lekár veľký počet kariet, tak sa potom nestíha adekvátne venovať každému pacientovi. Preto majú zvyčajne toľko kariet, aby dokázali plnohodnotne vykonávať svoju prácu a dostatočne sa venovať každému pacientovi.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková