Koľko vitamínu D3 a koľko železa môže denne prijať dojčiaca žena?

Zodpovedané
20. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom užívania vitamínov počas dojčenia.

Akú najvyššiu dávku vitamínu D3 môžem užívať?

Koľko ui denne?

Koľko mg zinku za deň a koľko železa môžem prijať, keď dojčím?

Ďakujem

Dobrý deň,

dávka železa v tehotenstve závisí od toho, aký krvný obraz máte, teda hladina hemoglobínu.

Podľa toho Vám určí Váš gynekológ, koľko a aké železo je vhodné užívať. Tehotné ženy by mali prijať približne cca 1500IU vitamínu D.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková