Kŕče v bruchu, zaliatie potom a mdloby. O aký problém ide?

Zodpovedané
17. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Istý ten čas mám problémy s tým, že ak mi ofúkne brucho a zostane mi zima, tak dostanem silné kŕče v bruchu. Ihneď ma zaleje pot a mám mdloby. Rýchlo musím utekať na wc, kde sedím pokiaľ kŕče neprejdu a nevyprázdnim sa.

Už som to riešila s doktorom, len ten ma odbil s tým, že mi predpíše Algifen kvapky a keď kŕče začnú, tak si ich mám nakvapkať. A počkať pokiaľ prejdú.

Nemal by mi urobiť nejaké sono alebo iné vyšetrenia?

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

každý lekár, ktorý Vás vyšetruje sa sám rozhodne, aké vyšetrenia je potrebné realizovať.

Ak Vám nezaberá Algifen, tak sa poraďte opäť s Vašim lekárom. Ešte som sa nestretla s tým, že niekto mal kŕče v bruchu, po tom ako niekomu ofúklo brucho. Preto je dôležité aj fyzikálne vyšetrenie u lekára a podrobný popis ťažkostí, takto sa nedá určiť diagnóza.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková