Krvný obraz mám v poriadku. Znamená to, že v tele nemám žiadnu infekciu?

Zodpovedané
15. okt 2019

Dobrý deň,

krvný obraz mám v poriadku.

Znamená to, že v tele nemám žiadnu infekciu a ani žiadne ochorenie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na základe krvného obrazu sa nedá vylúčiť na 100% prítomnosť infekcie v tele.

Krvný obraz nám môže pomôcť pri diagnostike infekčného ochorenia. Ak je úplne v poriadku, tak neznamená to, že v tele sa nenachádza žiadna infekcia.

K diagnostike infekčného ochorenia je potrebná podrobná anamnéza, najmä zdravotné ťažkosti, aby lekár vedel, ktorým smerom sa má uberať pri diagnostike a následne podľa toho naplánoval krvné odbery a ďalšie vyšetrenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková