Ktoré choroby môžu spôsobovať tetániu?

Zodpovedané
14. mar 2023

Dobrý deň,

mám diagnostikovanú tetániu, ale bez atakov. Začalo to u mňa silnými bolesťami uzlín, následne tváre, krku, ruky, boku tela a nohy. Bolesti cítim už na celej polovici tela. Inokedy si túto časť tela zase vôbec necítim. Trápim sa s týmito stavmi už 9 mesiacov, nič mi nepomáha. MR mozgu aj krčnej chrbtice mám v poriadku, rovnako aj výsledky z krvi a aj ďalšie vyšetrenia. Úzkosti, depresie ani nič podobné nemám.

Ktoré choroby môžu spôsobovať tetániu?

Ďakujem

Dobrý deň,

tetánia sa objaví zvyčaje u ľudí, ktorí sú vyčerpaní, v strese, v neustálom pracovnom kolobehu, unavení, nevyspatí...

Za tetániou sa nemusí skrývať žiadne ochorenie, len telo Vám dáva najavo, laicky povedané, že potrebuje spomaliť.

Niekedy pomáhajú psychologické sedenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková