Kvôli čomu môže tŕpnuť ľavá strana tváre?

Zodpovedané
14. okt 2022

Dobrý deň,

už asi 5 rokov mi tŕpne ľavá časť tváre. Za tú dobu som bola u lekára len raz. Navštívila som neurológiu, kde mi povedali, že je to preto, lebo zaspávam pri fúkajúcom ventilátore. Zrejme to nebude príčina, pretože tento môj stav už trvá naozaj veľmi dlho. Niekedy cítim ako keby hrču v krku a mám aj psychické problémy. Stáva sa mi to, keď som v strese a beriem aj antidepresíva.

Čo môže byť príčinou tŕpnutia ľavej strany tváre a ostatných mojich príznakov?

Je to niečo závažnejšie a môže to byť chronické a nevyliečiteľné?

Ďakujem

Dobrý deň,

doporučila by som zopakovať neurologické vyšetrenie. Ak bude nález v poriadku, tak príčinou môže byť úzkostná porucha alebo tetánia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková