Lieči všeobecný lekár aj obezitu?

Zodpovedané
2. jan 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, či existujú nejaké pomôcky u všeobecného lekára pri obezite. Myslím tým redukčnú diétu, lieky, plán a podobne. Môže všeobecný lekár liečiť aj takýto zdravotný problém? Mám problémy so štítnou žľazou, choré srdce a priberám aj zo vzduchu. Stravujem sa zdravo a som už zúfala.

Ďakujem

Dobrý deň,

liečbu obezity môže riešiť aj praktický lekár, ktorý sa venuje tejto problematike. Na základe absolvovania odborných seminárov a školení vie pacientovi poradiť ohľadom stravovania, cvičenia a liečby.
Problematike obezite sa venujú niektorí praktickí lekári, internisti, endokrinológovia alebo diabetológovia. Poraďte sa s Vašim lekárom, ktorý sa možno venuje danej problematike, alebo Vám poradí kolegov v okolí, ktorí Vám budu vedieť pomôcť s uvedeným problémom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková