Má 49 ročná mamina nárok na invalidný dôchodok, keď má herniu disku?

Zodpovedané
29. júl 2021

Dobrý deň,

moja mamina má 49 rokov a v roku 2010 bola operovaná na herniu disku. Invalidný dôchodok jej nepriznali. Pred tromi rokmi sa hernia vrátila. Infúziami a rehabilitáciami sa to trochu ukľudnilo.

Teraz opäť bolesti a ťahanie do kolena, plus infúzie. Astmu má nekontrolovanú. Berie Airflusal, Ventolin.

Má nárok na invalidný dôchodok?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží to od toho, aký je presne nález, aké sú obmedzenia, aká je pohyblivosť chrbtice.

Ak má Vaša mama liečenú, ale nekontrolovanú astmu, tak aj toto môže pridať nejaké percentá.

Môžete sa informovať na sociálnej poisťovni, nárok na podanie invalidného dôchodku má každý.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková