Má bolesť rebra súvis s mojím problémom pri dýchaní?

Zodpovedané
21. feb 2023

Dobrý deň,

náhle ma včera začalo bolieť predposledné rebro na dotyk. Keď som si to miesto ohmatala, všimla som si tam opuch a hrču oválneho tvaru. Je mäkká a pohyblivá. Zmeny na koži nevidím. Mám niekedy ťažkosti pri dýchaní, lekár vraví, že to nič nie je, ale jeho odpoveďou som si nie istá.

Má bolesť rebra súvis s mojím problémom pri dýchaní?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte v okolí rebra hmatnú rezistenciu, tak je potrebné zvážiť sonografické vyšetrenie. Bolesť môže zhoršiť dýchanie, pretože pri každom nádychu napíname hrudný kôš.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková