Magnetická rezonancia v rannom štádiu tehotenstva

Zodpovedané
11. mar 2019

Dobrý deň,

pred týždňom som absolvovala magnetickú rezonanciou chrbtice v krížovej oblasti. Pred vyšetrením som si spravila 3 tehotenské testy a všetky boli negatívne. Dnes mi mešká menštruácia 3 dni a tehotenský test bol pozitívny. To znamená, že pri vyšetrení som bola pravdepodobne v 2. týždni tehotenstva.

Môže to mať vplyv na plod?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v dnešnej dobe nie je pevný dôkaz o tom, že MRI je škodlivá pre vývoj plodu. Dnes sa dokonca robí MR vyšetrenie plodu, ale až v 2.-3. trimestri.

S presnou odpoveďou na túto otázku sa treba obrátiť na špecialistu rádiológa, ktorý má presnejšie informácie ohľadom tejto problematiky.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková