Majú dlhodobé problémy s hrdlom súvislosť s bolesťou medzi lopatkami?

Zodpovedané
30. mar 2021

Dobrý deň,

mám 22 rokov a už dlhší čas (pár mesiacov) mám nepríjemný pocit pri prehĺtaní. Nie je to bolesť, skôr pocit stiahnutého hrdla. Na koreni jazyka sa mi vytvorili papily a pri detailnejšej obhliadke som si svetlo ružové výrastky všimla aj hlbšie v hrdle, vzadu na jazyku.

Bola som aj na ORL (v januári) a tam mi predpísali ATB na zápal hrtanu. Informovala som sa opäť u svojho obvodného lekára a ten mi odporučil kloktať a striekať si Tantum verde do hrdla.
Obávam sa ale, či to nie je niečo vážnejšie, keďže to už dlhšie pretrváva.
Tiež ma už dlhodobejšie trápia bolesti chrbta medzi lopatkami, stuhnuté trapézy a svaly krku.

Môže to mať súvislosť?

Čo mi pomôže?

Akú liečbu navrhujete?

Ďakujem

Dobrý deň,

takéto papily na jazyku má každý z nás, je to normálna anatómia jazyka. Čo sa týka výrastkov, ktoré ste si našli, tak toto by ste mali ukázať na ORL (ale javí sa mi to ako mandľa, veľmi zle sa to hodnotí podľa fotografie).

A bolesť medzi lopatkami nebude mať súvis s problémom v ústnej dutine. Najskôr pôjde o problém s chrbticou alebo ochabnutými svalmi chrbta.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková