Mal by som riešiť opuch na krku?

Zodpovedané
25. nov 2020

Dobrý deň,

chcel by som sa poradiť ohľadom môjho problému. 2,5 roka cca mám takýto opuch teda ani neviem čo to je na krku. Bol som minulý rok v decembri na ultrazvuku kvôli zväčšeným uzlinám a spomenul som doktorovi tento opuch. On sa naň pozrel a povedal, že nič nevidí na usg.

No ten opuch tam je, pretože nič takéto na druhej strane krku nemám. Mám strach či by to nemohlo tlačiť na žilu a poškodiť ju nejako pretože kvôli tomu opuchu mi ju je vidno. Niekedy mám v tom mieste bodavé bolesti.

O aký problém ide?

Mal by som to riešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak bolo sonografické vyšetrenie krku v poriadku, tak si nemyslím, že by ste mali riešiť údajný opuch. Naše telo nie na 100% súmerné s druhou polovicou tela.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková