Mám 19 rokov, meriam 161 cm a vážim 42 kg. Poradíte mi ohľadom stravovania?

Zodpovedané
27. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám 19 rokov, meriam 161 cm a vážim 42 kg. Keď mám hlad, tak jem. Takže nie veľmi často. Na raňajky mám ovocie a potom obed. Dám si na tanier toho dosť polievka a druhé jedlo. Potom nie som hladná ani večer. Jem až nasledujúci deň.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa Vašich stravovacích návykov usudzujem, že prijímame málo stravy v nepravidelných intervaloch.

Dôležité je naučiť sa jesť 5x denne v menších množstvách, môžete si kúpiť B-komplex, ktorý podporuje chuť do jedla.

Váš lekár Vám môže predpísať lieky na podporu chuti do jedla, napr. Peritol.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková