Mám 4 mm veľké lézie na mozgu. Aký má byť postup liečby?

Zodpovedané
29. mar 2022

Dobrý deň,

zistili mi léziu na mozgu vo veľkosti 4 mm, ktorá nemá charakter sklerózy multiplex. Je neidentifikovaná. Neurologička povedala, že ak chcem, tak po roku môžeme magnetickú rezonanciu zopakovať. Kvôli kontrole, že čo sa s tou léziou deje.

Je takýto postup v poriadku?

Ak to neidentifikovali, môže sa tam vyvíjať nejaký nádor?

Ďakujem

Dobrý deň,

takýto postup je štandardný, ak by išlo o nádorové zmeny, tak by sa to už zobrazilo teraz. Nemusíte mať obavy. Takéto zmeny môžu vznikúť napr. pozápalovo. Väčšinou sa robí kontrolné MR mozgu, tak ako Vám doporučila Vaša neurologička.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková