Mám absolvovať druhú dávku AstraZenecy?

Zodpovedané
14. máj 2021

Dobrý deň,

pred mesiacom ma očkovali ako chronického pacienta AstrouZenecou. Mala som teploty a necítila som sa dobre veľmi veľa dní. Uvažujem, že či pôjdem na druhú dávku.

Už sa píše aj o tretej dávke a to už vektorovú určite nebudem chcieť. Mám silné obavy, aby nás potom neočkovali dokola vektorovými.
To už nepôjdem vôbec.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

mali by ste sa dať preočkovať aj druhou dávkou. To, že ste mala zvýšenú teplotu je normálna reakcia na očkovanie.

Aj malé deti majú po očkovaní zvýšenú teplotu a neberieme to tak, že tá vakcína nie je dobrá.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková