Mám bolesti hlavy, dutín a hrdla. Čo mi je?

Zodpovedané
20. apr 2019

Dobrý deň,

trpím chronickou alergickou nádchou a už druhý deň mám bolesti hlavy, dutín a hrdla. Boli má aj telo a mám stuhnutý krk. Ešte dojčím mesačného synčeka.

Čo by to podľa príznakov mohlo byt byt?

Pri dcére mi predpísali Sinupret a Septilen.

Môžem tieto lieky užívať aj teraz?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vo Vašom prípade pôjde najskôr o vírusovú infekciu, infekt horných dýchacích ciest.

Antibiotiká v tomto prípade nie sú indikované, dôležitá je však symptomatická liečba. Septilen a Sinupret počas dojčenia môžete užívať, pri nádche by sa mal vyplachovať nos morskou soľou a následne sa podávajú kvapky do nosa, ktoré znižujú prekrvenie a opuch sliznice a uvoľňujú priechodnosť horných dýchacích ciest.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková