Mám bolesti kolien a cítim až podlamovanie v kolenách. O aký problém ide?

Zodpovedané
25. mar 2021

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už viac ako týždeň mám neskutočnú bolesť v kolenách aj počas chôdze. Celkovo cítim ako keby to neboli moje nohy. Nikde som sa neudrela, len som začala každý deň behávať. Myslela som si, že ma kvôli tomu bolia kolená, ale to neprestáva. Stále je to bolestivé, aj keď momentálne týždeň som nebehala. Bolesť je rovnaká a počas chôdze sa mi podlamujú nohy hoci kedy tak nečakane. Nedokážem si ani len čupnúť, tak ma bolia.

Bola som aj u lekára a vraj mám pomliaždeniny pod kolenom.

Sú až také bolesti v poriadku?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte pomliaždeniny pod kolenom, tak toto Vám bude pravdepodobne spôsobovať bolesti. Vhodné je užívať lieky od bolesti, lokálne môžete tiež použiť rôzne gély, ktoré tlmia bolesť.

Ak sa stav nezlepší do 2 týždňov, tak mali by ste byť vyšetrená u ortopéda.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková