Mám intoleranciu laktózy, reflux, chronickú gastritidu, pancreatitidu a Sjögrenov syndróm. Akú liečbu a aké vitamíny mi odporúčate?

Zodpovedané
1. dec 2021

Dobrý deň,

mám intoleranciu laktózy, ťažký reflux, chronickú gastritidu, pancreatitidu a Sjögrenov syndróm. Zle mi nebýva, ale nemôžem pribrať. Zdá sa mi, že váha ide dolu. Beriem C, E, B12 injekcie.

Navštevujem NÚRCH plus neurológa. Lieky žiadne zatiaľ. Leidenská mutácia - kontrola teraz, bez liekov. Na reflux mám Essox one. Lieky nesadli žiadne. Po Pancreolan mám preháňanie.

Mám aj alergiu na ovocie a arašídy. Zázvor nie nerobí dobre na reflux. Z čajov slez, ibis. Môžte poradiť niečo prosím. Skúšala som Pro-Ven Acidophilus & Bifidus plus enzýmy, ale bolo mi neskutočne zle. Probiotiká PRO-30 Max sú topka.

Čo mi odporúčate?

Ako postupovať v liečbe?

Aké vitamíny mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

sama píšete, že liečbu máte. Dôležité je, aby bola Vaša strava plnohodnotná. Ak máte problém pribrať, tak na doporučenie gastroenterológa môžete piť nutridrinky, ktoré obsahujú potrebné vitamíny a minerály.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková