Mám na základe výsledkov absolvovať ďalšie vyšetrenia?

Zodpovedané
20. mar 2023

Dobrý deň,

absolvovala som kontrolné krvné testy, pretože mi kožná lekárka nepredpísala tabletky na akné kvôli zvýšeným pečeňovým hodnotám. Po tomto odbere sa nič nezlepšilo, hodnoty sa dokonca zvýšili.

Sú moje výsledky natoľko zlé, že by ma mal lekár poslať na nejaké vyšetrenia?

Čo znamenajú hodnoty LDH ,CK a CK-MB?

Ďakujem

Dobrý deň,

Váš lekár by mal doriešiť tento nález.

CK a LDH sú enzýmy, ktoré sú zvyčajne zvýšené vtedy, ak ste mali deň pred odberom nejakú náročnejšiu fyzickú aktivitu.

Čo sa týka pečeňových testov, tak je vhodné doplniť USG a pátrať po príčinách.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková