Mám na základe zvýšených pečeňových testov nejakú chorobu?

Zodpovedané
8. feb 2023

Dobrý deň,

bola som na odbere krvi. Výsledok mi prišiel na email v piatok poobede, takže lekár sa mi k tomu ešte nemôže vyjadriť. Na odbery ma poslala kožná kvôli užívaniu tabletiek proti akné a vyšli mi zvýšené pečeňové testy.

Je to podľa výsledkov veľmi zvýšené a už nebezpečné?

Môžem mať nejakú chorobu?

Všetky 4 červené označené výsledky súvisia s pečeňou?

Ďakujem

Dobrý deň,

dva parametre súvisia s pečeňou. Je potrebné nájsť príčinu, dôsledne odobrať anamnézu, následne odber zopakovať.

Štandardne sa predpíšu hepatoprotektíva, ktoré pomáhajú regenerovať pečeňové bunky.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková