Mám nárok na polovičný invalidný dôchodok?

Zodpovedané
30. apr 2022

Dobrý deň,

moje diagnózy:

  • artériová hypertenzia 1-2st. ESH/ESC, sklon k sínusovej tachykardii,
  • psoriasis vulgaris chron. ložisková forma stredne závažná až závažná,
  • psoriatrická artropatia, HLA cw6 pozit, na biologickej liečbe,
  • chronická VAS C chrbtice cervikálny a lumbosakrálny,
  • neurologické tetánia,
  • varixy dolných končatín bez vredov alebo zápalu,
  • ateroskleróza iných a bližšie neurcenych končatín tepien.

Mám nárok aspoň na polovičný invalidný dôchodok?

Ďakujem

Dobrý deň,

invalidný dôchodok sa vypočíta na základe tabuliek, percentá sa pridávajú podľa stupňa ochorenia.

Myslím si, že Vaše diagnózy by mohli stačiť na čiastočný invalidný dôchodok, určite však nie na plný.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková