Mám nárok na sanatórnu liečbu po Covide-19?

Zodpovedané
10. máj 2021

Dobrý deň,

prekonala som Covid-19 v domácnosti. Od 7 dňa som mala 4 dni horúčky 38,5°C sťažené dýchanie, pulz cez 100, saturácia pri horúčke bola 88%, kašeľ, bolesti na hrudníku.

RTG popis po Covide: Mierne zvýšená BV kresba, lat. zatienenia viac vľavo.

Prekonala som zápal pľúc?

Stále kašlem, ale už menej, únava, bolesti hlavy.

Mám nárok na sanatórnu liečbu?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa RTG nálezu ste zápal pľúc neprekonali.

Podmienkou pre prijatie pacienta do kúpeľov je prekonanie ťažkej formy ochorenia Covid-19, počas ochorenia bol pacient v nemocnici a zároveň pacientov terajší zdravotný stav stále vyžaduje poskytovanie následnej ústavnej zdravotnej starostlivosti.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková