Mám opakujúce sa zápaly močových ciest a baktérie. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
4. máj 2020

Dobrý deň,

od augusta mám stále opakujúce sa zápaly močový ciest. Mám ich každý mesiac. Beriem Urovaxom, aj keď vyzerá, že nepomáha. Boli sme s manželom na testoch, lebo nepoužívame žiadnu ochranu.

Obom nám našli baktériu enterococcus faecalis. Mne v moči a manželovi s vytera uretra, ja som mala ešte z výteru streptococcus viridans. Manželovi nasadil lieky Unasyn a mne Macmiror complex 500 s tým, že kontrola o polroka. Máme používať kondóm, tak ho aj používame cca 3 mesiace. Aj tak sa môj problém každý mesiac opakuje.

Lieky mi lekár nedal.

Je niečo, čím sa dajú baktérie zničiť?

Ako sa dajú zmierniť opakujúce sa zápaly?

Dosť často ma bolí močová trubica. Pošva ma nebolí, neštípe a ani nepáli.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri Vašich problémoch by som Vám odporučila brať preparáty na podporu imunity.

Z voľne predajných produktov sa pri častých zápaloch močových ciest odporúča užívať Wobenzym a kyselinu hyalurónovú (Hyalurmed). Tieto produkty treba brať minimálne tri mesiace.

Ak by sa ťažkosti nezlepšili, tak cestou imunoalergologickej ambulancie sa vyšetruje stav imunitného systému. Ak sa zistí nejaký deficit v imunitnom systéme, tak existuje liečba, ktorá zlepšuje funkciu imunitného systému.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková