Mám pásový opar?

Zodpovedané
14. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Vraj pásový opar. Dostala som Zovudex.

Neboli to, len to svrbí. Odkedy beriem Zovudex - 4. deň, tak sa to šíri ďalej po rôznych častiach tela. Mám to aj na páse, na stehne, na ruke. Som alergická na roztoče, ale takto sa u mňa alergia neprejavuje.

O aký problém ide?

Čo mi odporúčate?

Ďakuejm

Dobrý deň,

ak sa nález rozširuje, tak nepôjde o pásový opar. Ten sa prejavuje zvyčajne bolesťami a je iba na jednom mieste.

Najskôr pôjde o určitý druh ekzému, ale na určenie diagnózy je potrebné dermatologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková