Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám pichanie v hlave na jednom mieste. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
Bolesť hlavyZdravie a chorobyChoroby a vyšetrenia
26. apr 2020

Dobrý deň,

už 9. deň pociťujem bolesť uzliny pod sánkou na krku na ľavej strane. Mám pocit, že sa bolesť trochu zmiernila, ale na dotyk je stále dosť citlivá. Okrem toho, nemám žiadne príznaky.

Iba posledné 4 dni pociťujem pichanie v hlave (nie je to bolesť), trochu vyššie nad ľavým spánkom. Niekedy v priebehu minúty to zacítim viackrát, potom niekoľko minút nič. Objavuje sa to v rôznych časových intervaloch a nezávisle od ničoho.

Nepomáha na to nič, ani magnézium, ani lieky na bolesť a migrénu, ani lieky na ukľudnenie, masáž, proste nič. Zdurenú a bolestivú uzlinu mám tiež na ľavej strane. Mám nízky tlak (nižší ako obvykle mávam) a občas závraty.

Pred 6 dňami som začala užívať Augmentin 1000 (2x denne). Zrejme zbytočne.

Na ORL vyšetrenie som sa pred sviatkami nedostala kvôli súčasnej situácii, vraj to nie je akútne.

Čo by som si v tomto prípade mala nechať vyšetriť?

Rozmýšľala som nad odberom krvi na hematológii. Bolesť chrbtice nepociťujem, ani bolesť hrdla, mandlí, nič. Túto istú uzlinu som mala zväčšenú pred 4 - 5 mesiacmi. Bolesť ustúpila sama bez liečby a teraz sa to objavilo znova, ale bolí to oveľa viac. Pred mesiacom som mala na pohotovosti kvôli závratom odobratú krv a tam bolo CRP 11,95. Takisto som ešte sledovaná na hematológii kvôli zvýšeným dimerom (hodnota 0,98) už 3 roky. Mám však PCO, takže predpokladajú, že tie dímery sú zvýšené z toho.

Aký je Váš názor a čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

s uvedenými ťažkosťami by ste mali navštíviť Vášho lekára, ktorý Vás vyšetrí a rozhodne na aké ďalšie vyšetrenie Vás odošle.

Váš lekár môže indikovať odber krvných testov a sonografické vyšetrenie lymfatických uzlín a následne podľa výsledkov Vás odošle ďalej.

Ak pretrvávajú bolesti hlavy, tak je dôležité skontrolovať si krvný tlak a doplniť neurologické vyšetrenie.


Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková