Mám problém so srdcom?

Zodpovedané
8. jan 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Bolí ma ľavá strana prsníka alebo srdca nebies. Bolesť je tupá. Keď si to rozmasírujem, tak na chvílu bolesť ustúpi. Potom sa bolesť opäť objaví.
Môžem mať problém so srdcom?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

bolesti na hrudníku vychádzajúce zo srdca, sú také ktoré nereagujú na lieky od bolesti, nereagujú na rozmasírovanie, nie sú závislé na zmene polohy, pacient zvyčajne nevie lokalizovať miesto bolesti, Zvyčajne ukáže na ľavú stranu hrudníka.

Bolesť pri problémoch so srdcom sa popisuje ako pálenie alebo tupá bolesť za hrudnou kosťou. Ak však pacient vie presne ukázať na bolestivé miesto a dané miesto je aj bolestivé na dotyk, pôvod bolestí bude najskôr svalovo-kostrového pôvodu, alebo sa môže jednať o nejaké ochorenie prsníka. V tomto prípade zaberú lieky od bolesti.
Ak si nie ste istá navštívte Vášho lekára, ktorý Vás vyšetrí a určí diagnózu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková