Mám problémy so štítnou žľazou a vypadávajú mi vlasy. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
3. dec 2019

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému, ktorým je štítna žľaza. Užívam lieky. Som dojčiaca matka a veľmi mi vypadali vlasy. Na temene hlave mám svetlé miesto a celkovo sú riedke. Máme to aj geneticky dané. Vlasy mám suché a rozlietané.

Aké vitamíny mám užívať?

Na aké vyšetrenia mám ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak máte hormóny štítnej žľazy v poriadku, teda ste dobre nastavená na liečbu, tak príčinou vypadávania vlasov budú najskôr hormonálne zmeny po pôrode.

Takmer každej dojčiacej žene po pôrode vypadávajú vlasy. Vypadávanie vlasov je najviac v treťom až ôsmom mesiaci po pôrode.

Môžete vyskúšať vitamíny na vlasy a kolagén. Ak by ťažkosti pretrvávali, tak mali by ste navštíviť kožného lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková