Mám s mojimi diagnózami nárok na polovičný invalidný dôchodok?

Zodpovedané
28. mar 2022

Dobrý deň,

mám degeneratívne výrastky na kĺboch a chrbtici, vysunuté platničky až 11 mm, artrózu na oboch kolenách 4. stupňa a bedrového kĺbu 3. stupeň. Ľavé koleno mi operovali - atroskopia.

Mám nárok na polovičný invalidný dôchodok?

Mám 53 rokov a pracujem od 18 tich rokov nepretržite.

Ďakujem

Dobrý deň,

uznanie invalidného dôchodku nezávisí od toho, koľko rokov ste pracovali. Každý má nárok si podať žiadosť o čiastočný invalidný dôchodok.

Pri týchto diagnózach Vám nevyjde plný invalidný dôchodok. Čiastočný invalidný dôchodok Vám môže byť priznaný, ale závisí to presne od všetkých diagnóz a odborných nálezov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková