Mám sa dať očkovať proti Covid-19 po ukončení prvého trimestra alebo až po pôrode?

Zodpovedané
14. jan 2022

Dobrý deň,

mám za sebou dve vakcíny proti Covid-19 v období dojčenia prvého synčeka. Momentálne som v 10.týždni a som po dvoch spontánnych potratoch. Ako prevenciu si pichám Clexan injekcie.

Druhú dávku som mala v júni minulého roka. Zaujíma ma Váš názor z pohľadu všeobecného lekára.

Mám sa dať očkovať po ukončení prvého trimestra alebo až po pôrode?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte ukončený prvý trimester, tak očkovanie je pre Vás vhodné aj v tehotenstve.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková