Mám sa po pôrode kvôli hodnote D-diméru obávať trombózy?

Zodpovedané
14. mar 2023

Dobrý deň,

2.3.2023 som rodila som sekciou. Po pôrode ma začali bolieť nohy. V nemocnici mi predpísali železo. Bola som si dať u môjho lekára zmerať D-dimér, ktorý mi vyšiel zvýšený s hodnotou 2,03. Doktor mi nevedel povedať či je to normálne v období po pôrode. V nemocnici mi robili aj krvný obraz a všetko bolo v poriadku, okrem spomínaného zníženého železa.

Mám sa obávať trombózy alebo je táto hodnota D-diméru v období po pôrode v norme?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by ste mali trombózu, tak by u Vás bol viditeľný opuch dolnej končatiny.

V šestonedelí ešte môže byť mierne zvýšenie D-diméru. Opakovane ho je potrebné skontrolovať aspoň po týždni.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková