Mám spinálnu stenózu. Hrozí mi operácia?

Zodpovedané
31. okt 2019

Dobrý deň,

bola som na MRI a tu sú moje výsledky.

Stav: Zaradené MRI chrbtice krčka (SL) -2. Diskutujte o ďalšom zobrazení.

  • Klinické indikácie Klinické indikácie (zo skenovanej žiadosti).
  • Bolesť krku Rádiologická správa MRI Spine Cervical, 22-Sep-2019, 9: 17

Nálezy:

  • Intenzita signálu vertebrálnej drene.
  • Nezistili sa žiadne infiltrácie difúznej drene / podozrivé ložiskové lézie. Zachovávajú sa stavce.
  • Nezaznamenali sa žiadne zlomeniny. Zarovnanie stavcov je zachované. Nebola zaznamenaná žiadna lýza alebo listéza.
  • Vizualizované zadné fosílie sú v rámci normálnych limitov.
  • Kraniocervikálne spojenie je v rámci normálnych limitov.
  • Atlantoaxiálny kĺb vykazuje mierne spondylotické zmeny.
  • C4-C5, C5-C6 Široký komplex osteofytov s diskami excentrický vpravo, ktorý spôsobuje mierne stenózu miechového kanála a mierne až stredné stenózy nervových koreňov.
  • C6-C7: Široký zmiešaný komplex osteofytov disku excentrický smerom doprava, ktorý spôsobuje strednú stenózu miechového kanála a závažnú pravú výstupnú stenózu nervového koreňa.
  • Miecha krčka maternice je v rámci normálnych limitov.
  • Nezaznamenali sa žiadne znaky myelopatie.
  • Dojem: Kompresívna diskopatia na úrovniach C4-C5, C5-C6 a C6-C7 (najvýznamnejšie), ako je opísané v texte.

Hrozí mi operácia?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

o tom či bude realizovaná operácia rozhoduje vždy neurochirurg.

Na MRI popise sú najvážnejšie zmeny v oblasti šiesteho a siedmeho stavca, pretože dochádza k útlaku nervového koreňa a je tam prítomné aj zúženie miechového kanála.

Dôležité sú aj Vaše zdravotné ťažkosti. Podľa toho neurochirurg rozhodne, či operovať alebo nie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková