Mám syndróm lepivých doštičiek a dve mutácie. Aká vakcína proti Covid-19 je pre mňa vhodná?

Zodpovedané
13. apr 2021

Dobrý deň,

chcem sa dať zaočkovať proti Covid-19. Mám syndróm lepivých doštičiek, dve trombofilné mutácie, liečim sa na hypotyreózu. Prekonala som pred 6,5 rokmi pľúcnu embóliu a následne som bola operovaná na defekt predsieňového septa. Plus mám implantát na trikuspidálnej chlopni.

Uťívam L-thyroxin a Stadapyrin 100 mg.

Môžem sa dať očkovať aj vakcínou od AstraZenecy?

Pred 2 týždňami som bola u hematologičky a povedala mi, že môžem aj túto vakcínu. Dala mi pre istotu ešte na mesiac po očkovaní Vessel Due F. Ja som stále na vážkach.

Mám radšej počkať na Pfizer alebo Modernu?

Môžem byť očkovaná aj počas menzesu?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že sa môžete očkovať aj vakcínou AstraZeneca. Očkovaná môžete byť aj počas menštruácie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková